Книга, шо три роки тому вже була доступна вітчизняному читачеві (російською мовою від "Альпіни") - рецензія тут: book.ua/book/2610?from_review=3699. З тих пір її актуальність не зменшилася.
Мотивація - найбільш знайома всім, але й найбільш хибно зрозуміла концепція зі всього менеджерського арсеналу (як на мене). Під нею розуміють усілякі способи зробити так, щоб інші люди (підлеглі, діти, тощо) робили те, що вам треба, і так, як вам треба. (Не нагадує маніпуляцію?)
Це не працює. Або погано працює. Або не дає очікуваних результатів. Або дає результати, але в короткочасній перспективі.
Що працює? Розуміння, що мотиваціє є завжди (окрім випадків клінічної депресії, зазначу). І завдання менеджера - не "замотивувати", а зрозуміти, яка саме мотивація є у працівника, створити організаційний контекст, що буде сприяти оптимальній мотивації, і допомогти працівникові узгодити його цілі із цілями компанії, таким чином давши йому (працівникові, але й собі) відчуття автономії, близькості та вдатності.
Як саме? За допомогою розсудливісті, цінностей та мети, і шляхом мотиваційних бесід. А ще - розуміючи мотивацію не як певну крапку, а як континуум, спектр, де на різних полюсах є або субоптимальна мотивація, або оптимальна. Перша вбиває бажання не тільки праціювати, але й жити. Друга - надихає, наповнює енергією, призводить до неймовірних результатів і на роботі, і в житті в цілому.
Читати! Гарний переклад (кращий за російське видання!)
|