UA Zone HomeKyiv (Kiev) Photo Gallery.UA Zone Photo Forum
Форум 'Світ Фотографії'   
 

Украинская баннерная сеть
 
Сторінка       Теми
Новини Фототехніки -- огляди за матеріалами преси.
( Техніка фоторафії, секрети професіоналів, корисні поради )
 
11 Май 99 - 1 Дек 00
 додати нового листа  
Отклик на Новини фототехніки -- нова апаратура
   1 Дек 00  11:48   Лист № 240   Відгук   Редагув.
 Тема:  Новини Фототехніки -- огляди за матеріалами преси.
 Заголовок:  
  |  

 Oleg Baranovsky  3 Июн 99  9:32   Лист № 62   Відгук   Редагув.
 Тема:  Новини Фототехніки -- огляди за матеріалами преси.
 Заголовок:  Новини фототехніки -- нова апаратура

Продовжуємо серію оглядів останніх новин фототехніки. На цей раз мова піде про новини ринку власне об'єктивів та фотоапаратів.

Нова апратура

За останні кілька місяців з'явилося багато нової цікавої оптики. Наразі ми переживаємо власне революцію у світі зум об'єктивів. Основна тенденція полягає в розширенні діапазону зумів та суттєвого покращення їх якості. Компанія Tamron випустила новий супер зум Tamron 28-300 f/3.5-6.3 AF LD Aspherical Macro (IF).

Новий об'єктив є логічним продовженням найбільш вдалого на даний момент супер зума Tamron 28-200 f/3.8-5.6 AF II Super. Останній виявився надзвичайно популярним і наприкінці минулого року компанія заявила, що продала більше мільйона одиниць. І це зрозуміло, оскільки універсальний зум, що покриває власне повний діапазон фокусних відстаней, що використовуються у звичайних умовах і при цьому дає досить якісне зображення, це саме те, про що багато фотографів аматорів мріяли все життя. Тепер новий об'єктив від Тамрон дає їм ще більше творчої свободи за цілком для такого класу оптики прийнятну ціну $500 (в США).

Об'єктив має кілька низкодисперсних елементів (LD), передня лінза не обертається (IF), що корисно тим, хто користеється фільтрами. Мінімальна відстань фокусування 1.26м на фокусній відстані 28мм та 0.61м при фокусній відстані 200мм.

Ще новинки від Tamron:
- Tamron 14/2.8 AF ($1100);

Відповідаючи на на виклик Кенона з їх серією USM (UltraSound Motor) надшвидких автофокусних об'єктивів компанія Sigma випустила серію власних об'єктивів з внутрішніми моторами HSM (High Speed Motor).
В нову серію ввійшли об'єктиви:
- Sigma 70-200 f/2.8 APO HSM ($750);
- Sigma 300 f/4.0 APO HSM Macro ($760);
- Sigma 400 f/5.6 APO HSM Macro ($790);
До неї також вийшов новий телеконвертер Sigma 2х APO EX, що як заявляє компанія не сповільнює автофокус HSM об'єктивів.

Також вийшли такі нові об'єктиви від Сігми:
- Sigma 14/2.8 ($710);
- Sigma 50/2.8/EX Macro 1:1 ($240);
- Sigma 105/2.8 EX Macro 1:1 ($360);
- Sigma 17-35/2.8-4.0 Aspherical ($440);
- Sigma 70-300/4.0-5.6 APO Macro Super ($290).

Новини від Tokina:
- Tokina 17/3.5 Pro ATX ($400);
- Tokina 300/2.8 Pro ATX ($2100);
- Tokina 20-35/2.8 ATX Pro Aspherical ($700);

Останнім часом на Заході спостерігається значний інтерес та зростання попиту на техніку Medium Format. Цією технікою досить широко почали цікавитись і аматори. Виробники фототехніки швидко зреагували на попит новими моделями.

Mamiya випустила новий 6x7 апарат Mamiya 7 II, що має також адаптер під 35мм плівку для зйомки панорам 24х65мм. Також з'явилися перші автофокусні камери Medium Format. Першим був Pentax зі своїм 645N минулого року, потім ініціативу підхватив Contax. А тепер про нову автофокусну камеру 6х4.5 об'явила Mamiya. Нова камера буде мати 3х-елементний автофокусний сенсор; видержки від 1/4000 до 30с; замір: автоматичний, пріоритет апертури та ручну; TTL вспишку (синхронізація до 1/125с) з інтерфейсом типу Metz SCA3000; встроєний віндер для змінних магазинів під плівку формату 120 та 220; філмбеки Polaroid та цифровий; видрук даних на плівку за межами кадра та багато інших цікавих речей. Також випущено сім нових автофокусних об'єктивів. Ціна поки що не заявлена, але передбачається, що врна буде в районі $2600/body.

Також неабиякою популярністю користуються апарати київського виробництва (завод Арсенал), зокрема перероблений Київ88. На ринку США їх продає компанія Kiev USA під назвою Kiev88C. Ця модель є повність перероблений Київ88 з полотняними шторками та Пентаконівським байонетом (таким, як у Києва 60го).

Також вийшли три нових філмбека (задники-касети під плівку), що підходять до Києвів та старих Hasselbald'ів. У Штатах вони продаються за вельми цікавими цінами: 6х6 під плівку формату 220 - $425, 6х6 під плівку 120 - $325, 6х4.5 - $425. Це власне разів у 20 дорожче, ніж те саме коштує у Києві, і я чесно кажучи вже стомився відбиватись від надто хитрих буржуїв, що розпитують мене як би його можна було так купити у Києві, а потім переправити їм туди у Штати (наша пошта не приймає скляні та пластмасові предмети для міжнародної пересилки). Не знаю яку частку цих прибутків отримує власне Арсенал, але з причин не зовсім мені зрозумілих випускати зразу якісну продукцію та продавати її самим вони не хочуть :(

Також, між іншим, великим попитом користується київська панорамна камера "Горизонт". Новий Horizon 202S має видержки від 1/2 до 1/500, об'єктив 28мм f/2.8 та продається в США по $860.

А компанія Beseler випустила дуже цікаву річ -- першу фабричну дирочну (pinhole) камеру. Камера формату 6х9 не має зовсім об'єктиву :-))). Його роль грає малюсінький отвір. Камера має обзор 72 градуси по горизонталі та 49 по вертикалі та має апертуру f/200, що на стандартних плівках ISO 400 в сонячний день потребує видержки щось коло 1-2с.

Також з'явилося сила силенна нових цифрових апаратів, але про це наступного разу...


-- Далі буде...


 oleg@uazone.net |  UA Zone.net
 Відгуки: [240] ;

 Oleg Baranovsky  11 Май 99  10:40   Лист № 42   Відгук   Редагув.
 Тема:  Новини Фототехніки -- огляди за матеріалами преси.
 Заголовок:  Нові фотоплівки.

На двох найбільших фотовиставках, що пройшли за останні півроку -- Photokina восени минулого року, та 1999 Photo Marketing Show (PMA) в Лас Вегасі на початку Березня провідні виробники фототехніки заанонсували велику кількість цікавих новинок.

В серії оглядів за матеріалами фоторафічної преси я хочу представити шановним колегам деякі з цих новинок, а також інші новини ринку фототехніки, найбільш цікаві на мій погляд.

Нові плівки

Минулого року фірма Кодак випустила велику кількість новинок. По-перше -- нову професійну слайдову плівку, Kodachrome E100 VS, що є продовженням її серії професійних слайдових плівок Kodachrome E100 S та E100 SW. Нова плівка відрізняється підвищеною насиченістю кольорів.

Також у відповідь на нову серію Superia фірми Fuji, Kodak випустила свою серію нових професійних негативних плівок під загальною назвою Portra. Нові плівки випускаються у двох варіантах: NC (Natural Color) що точно передає природні колоьри та VC (Vivid Color) з більш насиченою гамою колоьрів. Плівка випускається з чутливістю 160 та 400 одиниць ISO.

На виставці PMA цього року найбільш сенсаційною новиною з моєї точки зору була нова плівка від компанії Fuji: Provia 100F Professional (RDP III). Ця слайдова плівка нової генерації, що прийшла на заміну Provia 100 має суттєво перероблену емульсію. За повідомленням компанії Fuji ця плівка має рівень зернистості 8 одиниць за шкалою RMS (Root Mean Square). Цей параметр по суті є середнім геометричним розміром зерна на слайді. Також компанія заявляє, що нова плівка має більш рівномірне зерно по рівню яскравості.

Якщо це дійсно так, то ця плівка має навіть менше зерно, аніж слайдові плівки з чутливістю ISO 25 та 50. Найближчою за параметрами зерна слайдовою плівкою є Fujichrome Velvia (ISO 50), для якої параметр RMS складає 9 одиниць. На даний момент Velvia є найбільш популярною плівкою серед фотографів профессіоналів -- власне стандартом комерційної фотографії. А зараз є надія, що таким стандартом стане більш чутлива, а значить більш гнучка у використанні нова Provia 100F.

Наразі, такий рівень власного зерна плівки дозволяє збільшувати навіть 35мм слайди до розмірів постера (1 х 1,5м).

Компанія ствержує також, що нова плівка піддається пуш процесу на два ступеня та пул процесу на півступеня (тобто до 70 однициь ISO).Також новою сенсацією стала перша з 1950 р. кольорова плівка відомої компанії Ilford, відомого виробника професійних чорно-білих плівок, а також чорно-білого так кольорового професійного фотопаперу. Названа Ilford Colors ця плівка зроблена за означенням компанії Ilford щоб передати насиченість кольорів характерну для Ilfo- та Cibachrome, в той-же час зберігаючи натуральність кольорів. Ilfochrome це відома марка позитивного (для прямого друку зі слайду) фотопаперу компанії Ilford, що відома насиченістю своїх кольорів та своїм виключно низьком рівнем зерна.

Плівка буде випускатись із чутливістю 100, 200 та 400 одиниць, та спрямована в першу чергу на серйозних аматорів та напівпрофессіоналів в основному через систему професійних фотолабів (це в Америці ;-).Компанія Imation (в минулому 3М) вийшла на ринок плівок APS з новою кольоровою негативною плівкою для системи APS (Advanced Photo System) Imation APS 200, що буде випускатись в касетах по 15, 25 та 40 кадрів. Imation стверждує, що нова плівка має більш нейтральний сірий тон, аніж її 35мм варіант.Не залишилась в стороні і Kodak. Після великої кількості новинок на Photokina минулого року компанія випустила новий продукт "Kodak Black & White + 400". Подібно до іншої хромогенної кодаківської плівки T400CN нова плівка проявляється по кольоровому процесу С-41, але на відміну від свого попередника призначена (оптимізована) для друку не на чорно-біліому, а власне на кольоровому фотопапері по стандартному процесу. Це дозволить друкуати з неї відбитки високої якості в будь-якому звичайному мінілабі.

Кодак стверджує, що нова плівка має зерно на рівні звичайної кольорової плівки чутливістю 100 одиниць ISO. Плівка має фотошироту від плюс трьох до мінус двох одиниць і стійка до подряпин.Ще одною новинкою на ринку чоно-білих полівок стала Ilford Delta 3200. Плівка чутливістю 1000 одиниць ISO піддається пуш процесу на дві одиниці (тобто власне до ISO 3200) та пул процесу до ISO 400. Також нова плівка буде випускатись як в 35мм варіанті, так і в середньому форматі (в рулонах 6см по 120 та 220см) на відміну від Кодак та Фуджі, які випускають надшвидкі чорно білі плівки тільки в форматі 35мм.Минулого року два найбільші виробники фотматеріалів Fuji та Kodak вийшли на ринок з новими кольоровими негативними плівками чутливістю 800 одиниць.

Плівки випускаються як в аматорському варіанті під назвами "Fujicolor Superia X-tra" та Kodak GOLD Max, так і в професійному варіанті "Fujicolor NHG II" та "Kodak Ektapress PJ800".

Всі плівки мають нову перероблену емульсію та за загальною думкою є великим проривом на фронті надсвітлочутливих плівок (чутливістю понад 400 одиниць ISO), особливо у порівнянні зі своїми попередниками, що дають досить бруднуватий колір.

Всі чотири плвки мають зерно близьке до своїх ISO 400 аналогів. За шкалою Kodak Print Grain Index (PGI) плівки мають зерно відповідно:

film PGI
Fuji Superia 400 64
Fuji Superia X-tra (800) 78
Fuji NHG II 80
Kodak Gold Max 400 67
Kodak Gold Max 800 82
Kodak Ektapress PJ800 90

Більш докладно про систему Kodak Print Grain Index можна прочитати на веб сайті компанії http://www.kodak.com/

Особливою відмінністю Fuji NHG II є те, що вона дуже добре піддаються пуш процесу. В тестах журналу Popular Photography плівка заекспонована як така з чутливістю ISO 3200 та прявлена по пуш процесу на два ступені вона показала практично такий-же самий рівень зерна, як і в нормальному варіанті (тобто без пуш процесу), що суттєво виділяє цю плівку серед її аналогів.Деякі приблизні ціни на ці плівки в США за даними на початок Травня 1999:


FilmCost in US (USD)
format: 135-36
Cost in US (USD)
format: 120
Cost in US (USD)
format: 220
Fuji Superia X-tra 3.99 - -
Fuji NHG II 5.79 3.79 7.59
Fuji Velvia RVP-50 4.99 3.15 6.79
Fuji Provia 100F (RDP III) not available at the market yet
Ilford Colors not available at the market yet
Ilford Delta 3200 4.99 3.49 -
Kodak B&W + 400 4.14 - -
Kodak GOLD Max 4.99 - -
Kodak Ektapress PJ800 4.19 - -
Kodak E100 S 5.99 3.99 -
Kodak E100 SW 5.99 3.99 -
Kodak E100 VS 7.89 4.99 7.99
Kodak Portra 160 NC 5.50 3.49 -
Kodak Portra 160 VC 5.50 3.49 -
Kodak Portra 400 NC 5.79 3.60 -
Kodak Portra 400 VC 5.79 3.60 -На жаль майже нічого з цих нових плівок немає поки що в Україні. Більш того мої розмови з представниками дистриб'юторів Фуджі на останній виставці в Українському Домі показали, що вони навіть не знають про існування більшості з цих плівок.

Дещо краще ситуація з плівками Кодак. Я вже бачив у Києві Kodak Portra 400. Також є у продажу Ektapress Gold II 1600, Ektapress Multispeed, Ektapress PJ100 та PJ400. Приблизні ціни приведено в таблиці внизу.

FilmCost in Kyiv (UAH)
format: 135-36
Cost in Kyiv (UAH)
format: 120
Kodak Portra 400 VC/NC - 19.00
Kodak Ektapress Gold II 1600 27.50 -
Kodak Ektapress Multispeed 22.50 -
Kodak Ektapress PJ100 20.00 -
Kodak Ektapress PJ400 26.00 -
Kodak Pro Gold 400 26.00 -

В наступних оглядах буде подано інформацію про нові камери та оптику від провідних виробників.


Далі буде...


regards, --ob.

 oleg@uazone.net |  UA Zone.net

11 Май 99 - 1 Дек 00
UA Zone Home | UA Zone Photo Galleries | Форум Світ 'Фотографії' Форумний Центр (Головна сторінка) | Webman