Мережа знайомств для любителів книг

Рецензия
Павел Ткаченко
Сьюзен Фовлер Націлені на результат. Що насправді мотивує людей
Книга, шо три роки тому вже була доступна вітчизняному читачеві (російською мовою від "Альпіни") - рецензія тут: book.ua/book/2610?from_review=3699. З тих пір її актуальність не зменшилася.

Мотивація - найбільш знайома всім, але й найбільш хибно зрозуміла концепція зі всього менеджерського арсеналу (як на мене). Під нею розуміють усілякі способи зробити так, щоб інші люди (підлеглі, діти, тощо) робили те, що вам треба, і так, як вам треба. (Не нагадує маніпуляцію?)

Це не працює. Або погано працює. Або не дає очікуваних результатів. Або дає результати, але в короткочасній перспективі.

Що працює? Розуміння, що мотиваціє є завжди (окрім випадків клінічної депресії, зазначу). І завдання менеджера - не "замотивувати", а зрозуміти, яка саме мотивація є у працівника, створити організаційний контекст, що буде сприяти оптимальній мотивації, і допомогти працівникові узгодити його цілі із цілями компанії, таким чином давши йому (працівникові, але й собі) відчуття автономії, близькості та вдатності.

Як саме? За допомогою розсудливісті, цінностей та мети, і шляхом мотиваційних бесід. А ще - розуміючи мотивацію не як певну крапку, а як континуум, спектр, де на різних полюсах є або субоптимальна мотивація, або оптимальна. Перша вбиває бажання не тільки праціювати, але й жити. Друга - надихає, наповнює енергією, призводить до неймовірних результатів і на роботі, і в житті в цілому.

Читати! Гарний переклад (кращий за російське видання!)

Поделиться в Facebook взять код для блога
переходы на пользователя 3, на книгу 16  =  общий рейтинг: 19

Комментарии к рецензии:
 0..0 
 0..0